Osuuskunta Tuottajain Maito

Maidonhankinta

Kehityspäällikkö
Elisa Uusi-Heikkilä

050-3386765

elisa.uusi-heikkila@valio.fi

Tuotantoneuvoja/sihteeri (Riihimäen ympäristö)
Mirja Heikkinen
050-3840 612
mirja.heikkinen@valio.fi

 

Tuotantoneuvoja (Mikkelin ja Savonlinnan ympäristö)

Eija Järvinen

050 384 0555
eija.jarvinen@valio.fi

Tuotantoneuvoja (Kouvolan ja Lappeenrannan ympäristö)

Heidi Fontell

050 4707958
heidi.fontell@valio.fi

 

Tuotantoneuvoja (Kouvolan ja Lappeenrannan ympäristö)

Aila Loikkanen

050 384 0426
aila.loikkanen@valio.fi

 

 

 

Tilasäiliöasentaja (Lappeenrannan ympäristö)

Helge Lindh

050 384 1454

helge.lindh@valio.fi

Tilasäiliöasentaja (Kouvolan ympäristö)

Erik Lepola

050 384 0772

erik.lepola@valio.fi

 

 

Tilasäiliöasentaja (Särkisalmen seutu)

Matti Roiha

050 384 1463

matti.roiha@valio.fi 

Tilasäiliöhuolto ostopalveluna Riihimäen, Lahden, Itä-Hämeen, Lounais-Hämeen ja Mikkelin  alueella
KYLMÄKÄRKI Oy

075 - 756 5000



 

Valio.fi

Suomen suurin maidonvalmistaja

Valma

Valiolaisten maidontuottajien tiedotuskanava

Valmakauppa

Valiolaisten maidontuottajien kauppa